| didi95 a întrebat:

BUNA TPU! vreau sa slabesc dar nu stiu prin ce metoda...sa incerc dieta dukan care am auzit ca da rezultate mai bune sau sa incerc prin a elemina tot ce nu este bun? cum ar fi sa incep dimineata cereale cu lapte amiaza pui la gratar cu salaata si seara un iaurt degresat sau o salata. voi ce spuneti? am incercat dieta dukan, am reusit prima zi dar a doua am comiso cu niste chec. dar ma gandesc sa incep din nou...voi ce credeti? astept parerile voastre, multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu da roade nici o dieta!
Iti recomand sa mergi pe o alimentatie mai saraca caloric si multa miscare zilnic.
Te pup!

| MelissaJohns a răspuns:

Buna,
Eu iti recomand sa nu te infometezi, mananca de toate, dar putin. Poti sa mamanaci de 5 ori pe zi, la ore fixe...din care 3 mese si 2 gustari, iar la mese sa incerci sa mananci cat mai putina paine sau chiar deloc.Seara poti opta pentru iaurt degresat cu biscuiti, Salata de legume cu bucati de branza sau chiar peste daca este unul slab.In timpul zilei ti-am spus, poti manca orice dar cu masura, in sensul ca nu trebuie sa te saturi, ci doar sa iti stapanesti foamea.Si cel mai important lucru, Sa NU mananci dupa ora 7... a da si bea cel putin 2 l de lichide, poti inlocui apa cu ceai rece!
Sper ca te-am ajutat!:*