| didi95 a întrebat:

BUNA TPU! Am o nelamurire, vreau sa slabesc dar nu stiu prince metoda...sa incerc dieta dukan care am auzit ca da rezultate mai bune sau sa incerc prin a elemina tot ce nu este bun? cum ar fi sa incep dimineata cereale cu lapte amiaza pui la gratar cu slaata si seara un iaurt degresat sau o salata. voi ce spuneti? am incercat dieta dukan, am reusit prima zi dar a doua am comiso cu niste chec. dar ma gandesc sa incep din nou...voi ce credeti? astept parerile voastre, multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| SimonaQs a răspuns:

In primul rand ar trebui sa faci mult sport. In al doilea rand mie mi se pare dieta dukan prea drastica. Incerca alimente sau mancaruri, supe nu foarte grele si mananca putin si des
Cum ar fi la micul dejun o feliuta de paine graham un crenvusti peste doua ore o salata de fructe peste doua ore o supa din piept de pui iar peste doua ore un iaurt.

Ca totul sa mearga bine ar trebui sa ceri si parerea unui medic specializat in nutritie. Iti va da mai multe sfaturi.

Bafta in continuare...
Si app. Nu manca dupa ora 7 seara

Pupiciii :* :* :*

| didi95 explică (pentru SimonaQs):

Multumesc mult*:*

| SimonaQs a răspuns (pentru didi95):

Nu ai pentru ce :*

| boogbv a răspuns:

Cred ca odata ce te apuci de o dieta trebuie sa o tii pana cand te consideri multumita... Daca nu esti in stare sa o tii sau salivezi tot mereu cand vezi o ciocolata mai bine nu fa greseala asta pentru ca mai mult rau iti faci... Poti incepe cu mult sport si multe fructe si legume mai ales in sezonul cald.Nu te baza numai pe anumite alimente pentru ca daca e sa mananci azi ce ai spus mai sus, maine ce mai mananci?

| anonimus1223 a răspuns:

Poti mai intai sa ne spui ce inaltime si cate kilograme ai! ar fi mai bine, si daca te tot vaiti atat, ai putea practica si niste sport. poti incepe cu genoflexiuni, fandari etc. nu stiu cat se merita sa ti o asa dieta! laughing thinking