| TrafiKCuJelEuCoLoraT a întrebat:

Eu m-am gandit sa ma pun un pic la dieta. Am o mama cu experietna in diete si eu la fel dar totusi am nevoie de o parere :dimineata mananc cereale fitness cu putin lapte pe la 11 cand plec la scoala pap un piept de pui la gratar, la scoala pap un baton fitness sau un frunct cand ajung acasa pap biscuiti belvita sau un iaurt si cam atat. Este bine? Daca nu dati-mi un regim asemanator in care sa slabesc un kg pe saptamana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O dieta buna pentru slabit este una bazata pe fructe, legume, 40%, in rest poti consuma paine neagra, carne de peste sau pui, seminte si nuci neprajite. Eu iti recomand sa inlocuiesti cerealele Fitness cu cereale BioVita, care sunt mai putin tratate. Si normal, sa faci activitate fizica, si sa respecti programul de somn.
P. S. stii ca apa ajuta si ea la slabit?

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este foarte buna dieta ta. Sa nu o tii foarte mult, pentru ca tu inca ai nevoie de mai multe vitamine. Eu am observat ca regimul care da rezultatele cele mai bune este cel pe care ti-l impui singura. Parca si corpul este de acord cu ceea ce vrei sa faci.

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Cateva trucuri de slabit:
nu manca dupa ora 7 ,
mananca mult dimineata
fructe si legume in loc de dulciuri
si fa sport o ora pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie complet!
Nu mai prescurta!
Nu mai folosi ca!

| dorina195 a răspuns:

Prima zi

Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 3 biscuiti de orez cu miere;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o chifla cu sunca, fara grasime;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de carne pe gratar, salata cu o lingurita de ulei.

A doua zi

Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 2 fructe, o ceasca de cafea din orz cu o lingurita de zahar;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o portie de ton nature, creveti fierti, salata mixta;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de spaghete cu rosii si busuioc, salata cu o lingurita de ulei.

A treia zi

Mic dejun: un iaurt cu cereale, o ceasca de cafea cu o lingurita de zahar;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o portie de carne de vita condimentata, cereale, o chifla;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de peste cu legume, salata cu o lingurita de ulei.

A patra zi

Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 2 felii de piine cu marmelada, cafea din orz cu o lingurita de zahar;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o salata mixta cu o lingurita de ulei;

Ora 17: un fruct;

Cina: un ou tare, o felie de piine prajita cu o rosie, salata cu o lingurita de ulei.

A cincea zi

Mic dejun: o cafea cu o lingurita de zahar, o briosa;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o felie de pizza;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de carne alba fripta, salata cu o lingurita de ulei.

| viktor_8570 a răspuns:

Da, este bine, ar fi indicat sa faci si ceva sport.