| FeFy` a întrebat:

vreau sa slabesc, nu sunt grasa, dar vreau sa fiu slaba, de fapt foarte slaba. Vreau sa incerc niste diete, daca nu functioneaza nu mai mananc deloc. voi ce ma sfatuiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy pai ca sa poti slabi procedzi astfel:
mananci numai prosusele acestea:legume,fructe,pilaf simplu,supe, iaurturi, cereale fitnes.etc produsele nu trebuie sa fie preparate in cantitati mari de ulei iar cand le cumperi intotdeauna sa te uiti pe spatele ambalajului si vezi cate calorii are nu trebuie sa depaseasca 500caloriiwinking
fara prajeli,fara dulciuri,fara sucuri! manacarea sa fie gatita mai precis fiarta
renunta la patiserii,cofetarii, restaurante, fast-food! adica la ot ce se gaseste la colt de strada si unde se da mancarewinking incearca sa t-i le faci singura acasa.
mese:
dimineata: cereale fitnes simple cu lapte integral si un sendwich cu paine neagra integrala si 2 linguritze de branza slaba.
la amiaza: o salata.(rosii, castravetzi, ardei.)
seara:pilaf sau supa simplawinking
bea apa foarte multa! nu sucuri!
incerca ca ultima masa sa fie pana in ora 7-8winking
te pupic si succes:*

11 răspunsuri:
| ianaa a răspuns:

Fa mut sport si tine o dieta care sa nu fie foatre greu de respectat

| Anonymus314 a răspuns:

Ia-ti gandu,ramai asa cum esti, cel mai bine e sa fii normala, ce e prea mult strica.

| ale231 a răspuns:

Eu spun sa-ti bagi mintile in cap, daca nu vrei sa ajungi sa te deshidratezi si sa stai in spitale cu saptamanile, daca nu esti grasa de ce mai vrei sa slabesti? la ce iti foloseste sa fi foarte slaba? exagerat de slaba? o sa arati ca o uscatura, ca o scnadura, dar in fond si la urma urmei e problema ta si viata ta...infometeaza-te si vei vedea unde ajungi, mult noroc

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te sfătuiesc să faci o consiliere psihologică, vrei să ajungi anorexică.
Pa, pa.

| gabiandreea a răspuns:

Si tu crezi ca toti suntem multumiti de corpul nostru?laughing Daca ai stii cati oameni isi doresc sa arate altfel ai fi socata! Toate tipele azi vad la televizor sau in diverse reviste fotomodele super super slabe si isi pun in cap sa arate ca ele! Nu asta e idealul de frumusete, pe bune! Un tip nu vrea sa puna mana pe oase! Un tip nu place o tipa fara forme, iar tipele cu forme nu pot sa fie anorexice( bine nici grase dar tu ai spui ca NU esti grasa) deci? Care ar fi problema?!

| FreeLife a răspuns:

... Ai innebunit, nu are rost sa slabesti pentru ca iti distrugi corpul sad arati bine(daca tu esti cea din poza de la avatar) si nu are sens sa slabesti!

| Zuzzy05 a răspuns:

Daca nu esti grasa, sa nu iti doresti sa slabesti, ramai asa cum esti ca e foarte bine.Crede-ma,toti baietii pe care ii cunosc spun ca nu e frumos la o fata sa fie "schelet". Plus ca te poti imbolnavi.Gandeste-te bine!

| Zuzzy05 a răspuns:

Acum am mai citit odata intrebarea si am vazut ca ai scris "nu mai mananc deloc" straight face.Sa nu faci prostia asta! O sa iti risti sanatatea.Corpul are nevoie de hrana, nu de infometare!

| LoL a răspuns:

Nu te infometa ca atunci e si mai rau
incearca sa mananci mai putina paine de ex de obicei mananci 3 feli de paine pe zi ei acum incearca cate jumatate de felie de paine la fiecare masa. fa mult sport aalearga cel putin 1 ora pe zi.mananca mai putina carne si mai putine dulciuri.
si incearca atunci cand mananci sa mesteci mancarea de 40 de ori.
am citit pe ent ca daca iti propui cu adevarat sa fi slaba organismulte ajuta.asa ca repeta mereu cand ti-e posta de ex de dulciuri: nu vreau sa mananc dulciuri! nu vreau sa mananc dulciuri!
dar trebuie sa ai si vointa! Succes!

| Naze a răspuns:

Poi cate kg ai si cat de inalta esti?

Răspuns utilizator avertizat