| Alexandradenisa12389 a întrebat:

As vrea sa slăbesc 10-20kg(am 1,63m si 70kg) stiu sunt foarte grasa.
Adica nu as vrea sa tin diete(am auzit ca te îngrași inapoi rapid) si as vrea asa stiu ce sa mănânc mai putin sau chiar deloc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Noodlez a răspuns:

20kg e mult prea mult. Maxim 10 aş spune eu.

Pentru greutatea, înălţimea şi sexul tău ai nevoie cam de 1400-1600 calorii pe zi ca să slăbeşti. Atenţie, slăbitul în siguranţă înseamnă maxim 1kg pe săptămână.

Încearcă să menţii un regim echilibrat, cu o varietate de alimente, doar aşa corpul tău nu va recidiva şi nu vei avea parte de o îngrăşare agresivă după terminarea dietei.

Trezeşte-te dimineaţa, mănâncă foarte bine la micul dejun! Nu pot să accentuez asta suficient de mult, este imperios să mănânci bine la micul dejun ca să slăbeşti. Apoi încearcă să duci o viaţă relativ activă, nu mare brânză. Ia scările, nu escalatoarele sau liftul, mergi pe jos o staţie, două etc.

O să slăbeşti cu siguranţă şi gândeşte-te că pentru tine va dura maxim 10 săptămâni pentru 10kg, ceea ce ar fi mai mult decât suficient. Doar fii încrezătoare, mănâncă sănătos şi fă puţină mişcare.

Spor!

| Alexandradenisa12389 explică (pentru Noodlez):

Mulțumesc mult de tot :**

3 răspunsuri:
| Antonia922 a răspuns:

Heii...stai calma, nu esti grasa.Ar trebui sa slabesti 3 kilograme,atat,nu mai mult!
Trebuie sa mananci sanatos,multe fructe,legume,carne slaba,oua,cereale integrale,lactate semidegresate. Evita dulciurile,sucul din comert,painea alba,mancarurile fast-food si tot ce e nesanatos.
Bea multa apa, bea apa cu lamaie si incearca sa faci cat mai mult sport(yoga, pilayes, cardio, aerobic) acasa sau la sala.
Incearca sa respecti ce ti-am spus eu iar rezultatele vor aparea.
Sper ca te-am ajutat. O seara placuta! Te pup! :*