| Aihao19 a întrebat:

vreau sa slabesc.Ce sa mananc ca sa slabesc? Nu sunt asa bogat pentru diete costisitoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Http://www.andreearaicu.ro/......in-calorii
Scrie si tu pe google alimente slabe in calorii si mai poti bea multa apa, ca sa se mai duca pofta de mancare.

| Hammurabi a răspuns:

1 - nu mai mânca pâine, paste făinoase și orice conține zahăr.
2 - nu mai mânca NIMIC după ora 18:00 (nici sucuri, nici fructe, nimic, nimic)
Dacă ești consecvent cu astea două, vei reuși să slăbești destul de repede și sănătos.

| cristimihailov a răspuns:

Ar trebui sa citesti inainte.
Dietele nu sunt costisitoare. Daca sunt intelese.

| KanameKuran a răspuns:

Corpul uman are nevoie de 1600Kcal per zi pentru a supravietui si pentru a pastra greutatea la care esti acum (asta daca duci un stil de viata sedentar).
Pentru a slabi, tot ceea ce trebuie sa faci este sa consumi mai putine kcal. Nu conteaza ata de mult ce mananci, atat timp cat mananci mai putin decat ceea ce ai nevoie.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Salut,încearcă sa folosesti capsule de chitosan.Ghimbir,gref,ananas,legume.Apa cu lămâie scade pofta de mâncare (dimineata bei apa calda cu lamaie)

| Remm a răspuns:

In primul rand trebuie sa cunosti nivelul de nutrienti pe care trebuie sa-i consumi zilnic iar excesul de glucide sau lipide in special trebuie eliminat.
Pe langa toate lucrurile mentionate mai sus este recomandat sa elimini dulciurile, sucurile concentrate sau alimentele fast-food iar ca remediu sportul este optiunea cea mai buna.
Abonamentul la sala poate fi un factor potrivit astfel incat poti intalni ocazia de a cunoste istorii personale ale colegilor de acolo pornind de la aceeasi poveste de viata fapt ce te va putea ajuta.
Mult succes!