| deedeeutsa a întrebat:

Vreau sa va intreb daca se poate pune plomba la o masea care este jumatate sparta, si se mai vede putin radacina, adica mai e putin la suprafata. Si daca nu ce as putea face? :-s Chiar vreau sa o repar. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Medicul stomatolog iti va examina cavitatea bucala, poate fi necesara efectuarea unei radiografii dentare, si va stabili ce se mai poate face.Iti recomand un consult de urgenta!

| deedeeutsa explică:

De fapt mai am radacina, dar se vede mai greu, dar totusi e la suprafata ca sa zic asa.