| uniculunic a întrebat:

Aveam o masea plombata de cam jumatate de an.
Azi dimineata maseaua s-a spart cam un sfert si mi-a ramas plomba (spre radacina). Am sunat la dentist si nu se poate decat peste 2 zile sa ma vada.Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Astepti.

| ALGator a răspuns:

Nu se întâmplă nimic în două zile. Curată dinții normal.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Sa astepti doua zile sa nu mananci pe partea cu maseaua

| PeFuga a răspuns:

Astepti alea doua zile... nu patesti nimic, dar evita sa mananci alimente dure pe partea respectiva.

| NAT0 a răspuns:

Să pregătești 300 de euro pentru implant.laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru NAT0):

Care 500 de euro sau chiar 600 pe unele site-uri.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Las-o așa după care ai să mergi la dentistul tău! În două zile nu ți se poate întămpla o mare nenorocire la acea măsea!