| IanSomerhalder a întrebat:

Buna TPU vreau sa va zic ca am incercat n dietelaughingnici eu nu mai stiu cate..., dar nu am avut ambitie sa le tin pana la capat..., ma puteti ajuta?:dde maine vrea sa ma apuc iar dar nu am nici un pic de vointa ce sa fac? scuze de greselile de ortografie(daca am.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Diete pentru ce anume? sa slabesti s au ce anume? Esti fata baiat? Cati ani ai? ce greutate ai si la cam cit ai vrea sa ajungi? apropo ce inaltime ai? si apropo parintii tai cum stau la acest capitol>? Scuza ma ca te am luat ca la medic dar chiar vreau sa te ajut si daca mi d ai aceste detalii te voi ajuta si fara prea multe diete smd!

| IanSomerhalder explică (pentru VadTot):

Dieta de slabit, evident, sunt fata am 15 ani, am 1, 67m si 67 kg., parintii mei sunt destul de plinuti...

| VadTot a răspuns (pentru IanSomerhalder):

Off cind am citit de parintii tai ca sunt destul de plinuti pur si simplu.of nu stiu cum sa ti spun in fine! Hai sa ti spun ceva foarte prieteneste si din tot sufletul in primul rind as vrea sa incerci un pic sa te mai linistesti cu aceasta dorinta a ta de a mai slabi! in al doilea rin vreau sa ti spun ca multi tineri de varsta ta au in minte aceasta dorinta de a ajunge la niste ...de invidiat Ok te simti extrem de eu stiu cum si vrei un pic sa mai dai din kilogramele care te indispun.ca sa zic asa.Inainte de toate Cred ca tu insuti ai putea sa ti dai cel mai mult ajutor decit crezind ca altineva te ar putea ajuta Ceea ce iti voi spune acum sper sa te faca sa intelegi un lucru sper sa fiu cit mai explicit! ok? sti eu nu cred in toate asa zisele aceste "diete ca azi sa mananci nu stiu ce maine alt ceva smd! Eu iti recomand sa mananci de toate tot ce iti pofteste inima Dar Dar sa Ti Cont de un lucru Sa mananci atit cit sa nu depasesti o anmita cantitate dar mai ales si calitate Totusi nu ti Recomand chiar sa manci toate prpstiile care sunt pe piata! ok? incearca sa ai o viata echilibrata o viata incit in fiecare zi sa faci de toate"adica sa nu fie fiecare zi la fel incearca sa faci foarte multa miscare in aer liber.Hidrateazate foarte mult si bine., incearca ca seara sa inlocuiesti cina cu ceva usor un iaurt si multe fructe.ok? incearca ca atunci cind esti la masa sa te ridici de pe scaun un pic infometata Adica sa nu manaci atit cit sa nu mai poti respira"Sa manci cu foarte multa pofta! Sa nu faci asa., ok? incearca sa eviti sa mananci foarte multe dulciuri din comert produse de patiserie...sucuri acidulate. pizza.Dar mai ales mancaruri de tip Mc Donalds" ok? Succes

| MariaPink9 a răspuns:

Informeaza`te despre Regimul Dukan.E usor de tinut si da rezultate in 95% din cazuri. thinking

| catalin2022 a răspuns:

Si eu am fost in aceiasi postura ca tine am reusit sa slabesc si sa ma mentin cu foarte mult sport acum nu te gandi ca ma apucam ca nebunu de nu stiu ce sporturi am alergat prin parc sau ma plimbam mult cu bicicleta si ca alimentatie fara sucuri fara paine fara sa manci peste ora 19 fara grasimi cam atat poti sa ti orice regim daca esti sedentar nu faci absolut nimic

| ILoveCookies a răspuns:

Buna Ian laughing
Legat de diete sa stii ca in primul rand nu trebuie sa te infometezi. Incearca sa renunti la dulciuri si sa nu mai mananci paine, mananca multe fructe si legume proaspete sau gatite la abur daca se poate(pentru asi mentine valorile nutritive), la doua zile macar mananca piept de pui(fsrs piele) la gratar sau fiert sau orice alta carne slaba(pestele e foarte indicat)
Fa miscare macar 1ora pe zi si respecta mesele principale ale zilei si nu consuma sucuri gen Cola sau Pepsi mai degraba fa un suc de portocale in casa e mult mai sanatos
Sper ca te-am putut ajuta :d