| SefaTa97 a întrebat:

Trebuia sa-mi vina menstruatia acum doua zile, insa nu mi-a venit inca.
Sunt racita de o saptamana si am luat antibiotic. Poate fi acesta un motiv?
NU, nu e vorba de sarcina happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Da, poate fi. "Racelile" astea sunt de obicei virale si antibioticul nu e bun de nimic. Atentie la antibiotice, abuzul iti poate crea probleme jos (de exemplu o candidoza).
http://sanatate.cugetliber.ro/......tibiotice/

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Da. Administrarea de antibiotice poate deregla sistemul endocrin si hormonal ceea ce poate cauza dereglarea ciclului menstrual.Intarzierea se poate datora doar acestui motiv din moment ce nu amintesti de o activitate sexuala.Multa sanatate.

| melaniaaa2 a răspuns:

Nu e motiv de panica deoarece menstruatia mai poate intarzia...nu cred ca are legatura cu antibioticele, poate doar pentru ca esti racita.