| anonim_4396 a întrebat:

Trebuia sa imi vina menstruatia dar de 8 zile nu vine decat foarte putin si de culoare inchisa. Ultima data cand mi-a venit, a fost normal. Nu sunt racita, deoarece nu am dureri. Care ar putea fi cauza? Mentionez ca am ciclu neregulat iar de sarcina nu poate fi vorba. Am facut petting cu prietenul insa mi-a venit la cateva zile dupa (ultima data cand mi-a venit). Nu am facut sex! multumesc!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Durerile nu sunt obligatorii,sa stii.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta si sa programati o vizita la medicul ginecolog.
Poate ai racit la ovare, poate sa fie un chist, poate fi orice.
Nu e mai bine sa stii exact ce e cu tine?

| monyk a răspuns:

BUna,poate sa fie vorba de o dereglare hormonala, corpul mereu e in schimbare, noi fetele suntem sensibile si in corpul nostru se petrec diferite fenomene.Eu zic sa nu te stresezi si sa mai astepti, iti va veni normal pana la urma, stai linistita.Chiar daca nu ai dureri, poti sa racesti la ovare, nu tot timpul ai dureri. DAca vezi ca menstruatia nu vine poti merge la un medic sa faci un control sa vezi care e problema.