| ramona0506 a întrebat:

Buna tuturor:* Acum 9 zile m-am trezit cu pleoapa umflata, am fost la medic, mi-a dat tratament, nu mai era umflata. asta e bine big grin Dar... de aproximativ 4 zile am o mica umflatura langa marginea pleoapei, si este putin rosie. Am asteptat sperand sa imi treaca, dar nu a trecut. Intrebarea este: o sa imi treaca de la sine, sau trebuie sa merg din nou la medic?straight face Va multumesc mult :* O seara buna in continuare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Buna! Daca ai facut tratament e bine. Posibil ca efectul tratamentului sa se resimta si in timp. Eu cred ca se va dezumfla. Daca totusi te ingrijorezi, mergi iarasi la medic. Eu am avut niste vase de sange sparte la un ochi(in interior), am facut tratament dar roseata ochiului a trecut definitiv dupa 2 saptamani si ceva. Pupic!

| torsi a răspuns:

Trebuie sa mergi. s.ar putea sa ai conjunctivita.winking

| Theodora1234 a răspuns:

Si eu am patit la fel cu ochiul.Nu e conjuctivita dar daca mai stai mult asa o sa se umfle si abia o sa mai poti deschide ochiul.Du-te la farmacie si cere un medicament pentru ochi care se cheama Kanamicina sulfat.

| beko_4809 a răspuns:

Mda nu stiu ce sa zic du-te si tu cat mai rep la doc urgent