| CatalinaNicoleta112 a întrebat:

Am 12 ani si de ieri după-amiază a început să mă doară jos in partea dreapta, mi-a trecut după câteva minute, si la 4 dimineata a început să mă doară iar, însă și jos sub buric dar nu foarte rau. Dupa aceea mi-a trecut.De dimineata m-am trezit si m-am dus la baie, iar cand am inceput sa ma spăl pe dinti(nu conteaza asta)m-a durut jos sub buric iarăși.Acum mă doare foarte puțin jos in dreapta si maine o sa merg la doctor sa vad daca am apendicită sau nu.Eu credeam ca este de la ciclu,pentru că nu mi-a venit,dar acum cred ca am apendicită.Nu imi este frica sa fac operatia, însă totusi nu as vrea sa o fac pentru ca este cu regim, si nu prea ai voie sa faci mai nimic.A si ma doare jos in dreapta fix unde este un os.Nu prea ma exprim bine, puteti sa imi spuneti ce am? Daca e apendicită sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| HerculePoirot a răspuns:

Maine o sa aflii ce ai! Pana nu te vede nimeni nu se poate pune un diagnostic asa doar ca te doare pe tine in partea dreapta! Poate sa nu fie neaparat apendicita si sa ai doar un fecalom care face presiune pe colon.
Multa sanatate si insanatosire grabnica(daca e nevoie) happy

| XminyoongiXx a răspuns:

Cel mai probabil e apendicita, o sa afli mâine. Operația e lejeră, nu ai de ce să îți fie frică iar regimul de după nu e cine știe ce, stai calma. Mai greu in primele zile dar o sa vezi că o să treacă repede.
Numai bine și multă sănătate!

| AnaCST123456789 a răspuns:

Păi se poate să fie apendicita..sau un chist ovarian drept..si eu am pățit la fel ca tine numai că eu aveam 13 ani..am crezut că aveam apendicita și în realitate aveam chist ovarian. când o să mergi la doctor o să îți spună ce și cumlaughing)