| CatalinaNicoleta112 a întrebat:

Am 12 ani si de ieri după-amiază a început să mă doară jos in partea dreapta,mi-a trecut după câteva minute, si la 4 dimineata a început să mă doară iar, însă și jos sub buric dar nu foarte rau. Dupa aceea mi-a trecut.De dimineata m-am trezit si m-am dus la baie, iar cand am inceput sa ma spăl pe dinti(nu conteaza asta)m-a durut jos sub buric iarăși.Acum mă doare foarte puțin jos in dreapta si maine o sa merg la doctor sa vad daca am apendicită sau nu.Eu credeam ca este de la ciclu,pentru că nu mi-a venit,dar acum cred ca am apendicită.Nu imi este frica sa fac operatia,însă totusi nu as vrea sa o fac pentru ca este cu regim, si nu prea ai voie sa faci mai nimic.A si ma doare jos in dreapta fix unde este un os.Nu prea ma exprim bine, puteti sa imi spuneti ce am? Daca e apendicită sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Fugi la medic sa scapi cat mai repede. Apendicita daca e trebuie scoasa cat mai repede.

| Yurisa a răspuns:

Durerile menstruale nu se manifesta asa. Sunt sanse sa ai apendicita daca te doare in partea dreapta.
Eu m-am operat la apendicita la 6 ani, regimul nu e cine stie ce, nu este de neindurerat, dar merita. Apendicita netratata poate cauza si moarte daca se sparge si se intampla sa o dai in peritonita. Ar trebui sa mergi neaparat la doctor!

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Probabil ai apendicita, du-te la medic!

| AnaCST123456789 a răspuns:

Probabil ai apendicita..sau ar mai putea fi și un chist ovarian drept.și eu am pățit la fel ca și tine..numai că aveam 13 ani..am crezut că e apendicita dar a fost un chist ovarian..trebuie să mergi la medic iar el îți va spune ce și cumlaughing

| RoKillerGAmer a răspuns:

Eu am facut operatia de apendicita, am avut aceleasi simptome, dar am vomitat foarte mult si migrene

| Rihpaps a răspuns:

Eu zic ca e apendicita, desi din cate stiu sunt mai multe semne, de exemplu daca iti amorteste piciorul. Du-te la doctor ca dupa daca da in peritonita e naspa.

| CatalinaNicoleta112 explică:

Multumesc tuturor, însă nu am apendicită și cică de la gaze ori faptul că trebuie să îmi vină ciclul.