| PicoloGEO a întrebat:

Buna tuturor.Am 15 ani si daca ma gandesc bine cam de la varsta de 6 ani au inceput sa imi apara pe piele niste semne de culoare maro.Am fost la dermatolog si mi-au spus ca e de la soare si ca de fiecare data cand imi expun pielea la soare trebuie sa ma protejez.Dar as dori sa stiu cu ce se pot trata, va ro spuneti-mi si mie un remediu bun...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gosh0108 a răspuns:

Este diin cauza nivelului scazut de melanina. Pielea ta este mai sensibila. Atunci cand iti apar ar fi bine daca ai merge la medicul dermatolog pentru a-si da cu parerea despre pericolul la care esti supus si, sa iti dea un tratament daca este cazul.

| Coco5 a răspuns:

E o posibilitate cu ulei de argan!