| CrisanAlex a întrebat:

Buna tuturor.
Am o problema de cand eram copil.
De fiecare data cand dorm mai mult de 20 minute cu capul asezat pe partea dreapta,ma trezesc cu o durere ingrozitoare de cap.
Durerea este atat de mare incat, nu pot nici sa vorbesc ca doare,daca ma misc ma doare si mai rau,am senzatii de varsaturi si ma simt de parca am sa mor.
Pana acum antinevralgicul este "Dumnezeul" meu, pentru ca la o ora dupa ce iau o pastila se mai amelioreaza durerea si incet incet dispare.
Stiu ca o sa-mi spuneti sa merg la doctor, am facut acum 3 ani un ct la cap si nu au gasit nimic.Da ar trebui sa fac mai multe investigatii dar pana acum mi-a fost frica de ce ar putea sa fie.
Poate cineva a mai auzit de asa ceva si ar putea sa-mi spuna ce poate fi.

Multa sanatate tuturor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JicaContra a răspuns:

Du-te la ALT DOCTOR, si insista sa iti dea RMN care e mai clar decat CT

iar ce poti sa ai, nu sunt doctor, dar pare serios o problema de circulatie, si destul de groasa daca te doare asa de rau