| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna tuturor!
Am si eu o intrebare, iau anticonceptionale pentru a -mi veni menstruatia prescrise de endoncrinolog. I-a zis lui mama caci cu tratament voi putea face copii ceea ce banuiam si eu, insa deocamdata nu stiu mai multe dar ma gandesc ca imi va intrerupe tratamentul cu anticonceptionale pentru acela? Sau merg amandoua pe acelasi drum sa zic asabig grin?
Nu stiu ce mi-ar da atunci cand voi vrea sa am un copil dar sunt curioasa asa
Va multumesc, o seara placuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand vei face tratament pentru a ramane insarcinata, n-o sa iei anticonceptionale. Atata timp cat iei anticonceptionale, este exclus sa incerci o sarcina (nici nu poti ramane si, daca accidental ramai, exista riscuri mari pentru copil).

| valsulnorilor a răspuns:

Sa ai grija insa cu pofta de mancare.anticonceptionalele pot creea pofta de mancare si supraponderabilitate.