| Missy_4676 a întrebat:

Luna aceasta merg la mare, si fix in aceasta perioada imi va veni si menstruatia deoarece o am regulata. Ce as putea face sa o aman?(Nu iau nici anticonceptionale, nici nu pot schimba data plecarii)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu faci nimic, folosesti OB-uri. Esti o femeie norocoasa, organismul tau functioneaza ca un ceas. Si tu acum vrei sa-l dereglezi? E o nebunie, de la o asemenea chestie poti trage ani si ani de zile pana lucrurile sa revina la normal, daca mai revin la normal. Marea va fi acolo si la anul, dar sanatatea ovarelor tale o data compromisa, nu se va mai intoarce.

3 răspunsuri:
| Lavu a răspuns:

O poti amana dar nu este bine... ti-o poate deregla. mai bine porti o pereche de pantaloni scurti si nu intri in apa sau OB

| Antonia90 a răspuns:

Nu poti amana menstruatia...Cumpara-ti un costum de baie mai lung(am vazut tip fustita mai scurta) si puneti absorbant...Nu o poti amana.Altfel nu ai ce facesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate sa o amani. happy