| EllaMk a întrebat:

Ce boala / afectiune ar putea avea un adult(35-40 de ani) daca intregul corp este dezvoltat normal, insa membrele superioare si capul sunt mici? Mainile arata ca ale unui copil ep toata lungimea, dar si degetele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu am 26 de ani dar arat de 16 ani, ce boala sa am nici una din cate stiu eu

| EllaMk explică (pentru RAY):

Nu era ideea ca un om ar arata mai tanar decat este.

| RAY a răspuns (pentru EllaMk):

La ce anume te referi?

| EllaMk explică (pentru RAY):

Ma refer la faptul ca se observa daca un om sufera de vreo boala sau nu. Sunt oameni care au o varsta mai inaintata, dar fizic par mai tineri cu 10 ani. Insa eu nu despre asta vorbesc, ci despre un om care prezinta semnele unei boli, avand capul mai mic, mainile mai mici, ca ale unui copil, insa restul corpului perfect normal.