| kid2000 a întrebat:

Buna tuturor. Daca am 2 vanatai ceva mai micute pe picioare de vreo aproape 3 zile, ce anume sa fac sa-mi treaca cat mai repede?! Mai ales acum vara sad? Inafara de alifie de galbenele ca de asta stiu, dar acum momentan nu am astfel de alifie. Va rog frumos cateva sfaturi? Dau fundita.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Un unguent cu hepathrombin.

| Lacoste a răspuns:

Pune niste gheata, aplica niste frunze de patrunjel pe vanatai sau frunze de varza zdrobite.