| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor! De ceva timp am observat că atunci când apas puțin pe colțurile ochilor (colțurile înspre nas) văd niște pete negre care se mișcă când mișc și eu degetul. Am vorbit cu mama si vom merge cat de rapid se poate la un control. Însă aș vrea să știu dacă mai este cineva ca mine sau dacă i s-a mai întâmplat cuiva. Am căutat pe internet și poate fi glaucom, ceea ce sper sa nu fie.
Ma dor ochii și îi simt calzi, iar uneori mi se pune o pată de "ceață" pe ochi dar după ce clipesc de câteva ori dispare. Plus de asta eu am miopie de la naștere și vad destul de tare în ceață.

Țin sa precizez ca am 15 ani, anul asta voi face 16.

Mulțumesc mult și va rog fara răspunsuri la mișto!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Eu cred ca este din cauza faptului ca aplici forta pe ochi care creaza o tensiune, ca asa este la fiecare om. Daca nu te dor ochii nu ai asa ceva, stai linistit.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ma dor ochii uneori doar într-o parte, si ii simt obositi doar când ma uit la ecrane

1 răspuns: