| iDexu a întrebat:

Deseara, eu cu prietenii ne-am decis sa bem fiecare cate 8 sticle de Strongbow Apple ciders care contine alcool 4, 5 %. Exista vre-o sansa ca unu dintre noi sa intre in coma alcoolica? laughing)
Fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kornelus a răspuns:

Buna!
Asta depinde de fiecare dintre voi cu cat au fost obisnuiti ca sa bea laughing
Daca sunt toti prietenii tai obisnuiti, nu aveti treaba.
Ai facut la toti instruirea?laughing
O noapte faina!
Numai bine!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu cred. Am baut si eu si nu e atat de tare incat sa intrati in coma alcoolica. Eventual doar daca sunteti mici de varsta si neinvatati deloc cu bautura.

| DeyCj a răspuns:

Depinde de organismul fiecăruia și înspecial dacă aveți 18 ani împliniți. Dacă nu plănuiți să le savurați toate cele 8 o dată 100% n-o să intrați nici măcar în beție notorie(desigur dacă o să mâncați înainte de „desert") dapoi în comă alcoolică. Succes

| Cedry2k8 a răspuns:

Cine a mai baut inainte, rezista, cine a baut mai rar, o sa fie in cel mai bun caz, muci, si o sa inceapa sa spuna tot ce are pe suflet. Coma alcoolica nu, decat daca aveti 12-13 ani.