| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am facut intindere la fotbal deasupra coapsei, la ligament, si nu mai pot sa imi ridic ca lumea piciorul, trece de la sine sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei trece in 2-4 zile de repaus, sau in uma a 2-3 sedinte de kinetoterapie efectuate sub indrumarea unui kinetoterapeut priceput. Sanatate!