| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor,sunt gravida și m-o luat o raceala puternica,iau paracetamol si am un sirop pentru gat, vreau sa va spun ca intr-una îmi curge nasul, tușesc si am dureri în spate la plamani, am avut și în piept dar nu mai am.In schimb dorm foarte groaznic noaptea asa în serii.Credeti ca este doar o raceala sau o aprindere la plamani ori nu stiu..medicul mi-a zis ca e o raceala doar, dar am aproape o săptămână și nu vad deloc îmbunătățiri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca-i infectie cu covid...
Mergi la medic, ca tu nu poti lua nici un medicament si ai nevoie de ajutor acum, inainte sa se agraveze situatia.

| cristiflori98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am gust și miros, nu fac febra și nici amețeli nu am.

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristiflori98):

Nu-i musai sa faci febra sau sa ai ameteli, este posibil s \a ai numai anumite simptome, dar faptul ca tusesti si ai dureri in piept poate fii o bronsita sau efectele post-covid.
Mergi totusi la medicul care te tine in evidenta cu sarcina, ca situatia ta se poate agrava peste noapte si crede-ma ca-i mai sanatos sa previi, decat sa ajungi in urgenta.

| sierra1 a răspuns:

Deci medicul iți spune una și tu ne intrebi pe noi - străini nepricepuți in ale medicinei - dacă are el dreptate?

Nu e cea mai bună intervenție dar tu decizi ce faci cu tine și cu... sarcina ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai exista covid oare

| NunuNini a răspuns:

Esti gravida si iei medicamente dupa capul tau?
Nu trebuie sa-ti lipseasca mirosul si gustul ca sa fie covid. Stiu cateva persoane care au facut covid fara aceste simptome. Mergi la medic! Durerile din spate sunt grave.