| valhala90 a întrebat:

Buna tuturor TPU-istilor si Craciun Fericit tuturor! Am si eu o mica mare problema e sanatate.de vreo luna de zile usesc cam incontinuu si imi curge nasul. Iar dimineata ma doare in gat.Problema este ca atunci cand tusesc am senzatia ca mi se rup mucozitati din gat si tot timpul scuip si imi ies numai mucozitati de parca mi-as sufla nasul.Este o tuse foarte deranjanta...Am stat de vreo 3 zile numai in casa i tot de 3 zile nu am mai pus gura pe tigara. Dar nu as crede sa ie de la ea.De fapt,nici eu nu stiu ce sa zic.Deci cum as putea scapa de tuse si ce credeti ca as putea avea? Astept raspunsurile voastre.Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pai si ce mai astepti? Fuga la medic. Poate ai ceva la plamani.Pana mergi la doctor ar fi bine sa iei niste sirop de tuse si fervex.Si incearca sa nu mai fumezi.Tu stii ce scrie pe pachetul de tigari? Stii?

| stefan97nic a răspuns:

Pai nu stiu ce sa spun decat ca ar trebui sa mergi la medic, poate fi o banala raceala sau chiar o aprindere de plamani.Deci du-te la medic, el iti poate spune sigur ce ai.