| CriminalMinds a întrebat:

Bună tuturor!happy
Urmează în scurt timp să-mi fac mult doritul piercing în limbă. Am citit foarte multe articole pe net despre consecinţe în legătură cu acest pierce şi cum trebuie să-l îngrijeşti. Întrebările mele sunt următoarele:
-Pentru cât timp trebuie să mănânc cu paiul şi ce va trebuii să mănânc?(aşa mi s-a spus, că va trebuii să mănânc cu paiul deoarece nu voi fi în stare să mănânc ca un om normal laughing ).
-O altă întrebare extrem de importantă în cazul meu... Cât timp nu va trebuii să fumez? Ştiu că aş putea întreba la salon, dar mi-l voi face de faţă cu dragii mei părinţi şi nu voi putea întreba. laughing
-Cât timp ia până se vindecă şi după cât timp îmi pot schimba pierce-ul?
-Un salon pe care mi-l puteţi recomanda? Eventual prin Bucureşti sau Constanţa pentru că vreau un salon autorizat şi ştiu că în oraşe mari se găsesc.
Cam atât am de întrebat, ofer fundiţă pentru utilizatorul care-mi va răspunde la întrebările. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| jojo_2491 a răspuns:

Toate raspunsurile le gasesti la cabinetul unde iti vei pune cercelul.sunt obligati s-ti spuna lucrurile astea inainte si daca ei nu ti le spun poti sa intrebi tu chiar daca esti cu parintii, daca ei sunt de acord vor fi multumiti ca te intereseaza ce se intampla dupa.

| Cocodrilo a răspuns:

Dragalaso, piercingul in limba cel mult dorit iti va aduce mari necazuri cu sanatatea. Probabil nu crezi asta pentru ca te gandesti la ce spun altii care au facut sau la,,informatiile pretioase" pe care le raspandesc,,saloanele" care au tot interesul sa cosmetizeze adevarul.
Dar se pare ca deja esti pregatita sa nu mai traiesti ca un,,om normal" desi nu ai idee ce inseamna asta.

Sfatul meu prietenesc si dezinteresat (nu mai intereseaza ce se intampla cu o victima in plus sau in minus): mai asteapta - cativa anisori, poate iti trece!
Un al doilea sfat, facultativ: mai citeste ceva gramatica (,, va trebui" nu,, va trebuii" pentru ca e forma de viitor care cere infinitivul verbului - a trebui cu un singur i). Gramatica nu dauneaza sanatatii si iti intareste muschii mintii. Intarindu-ti muschii mintii vei putea vedea mai departe in timp, in afara orizontului tau de acum.
Bafta!
P.S. Te-ai indit cm o sssa vobesti dupppa?

| Cocodrilo a răspuns:

Mai revin cu ceva care ar probabil deja stii dar ai hotarat sa nu-ti pese. Ce zici de asta adunata de pe Goagla?
Tongue Piercing Causes Serious Health Problems
Tongue piercing, an invasive surgical process, carries risks risk of blood borne illnesses such...

Mai departe poti sa cauti singura...

| Troll a răspuns:

Pierce-ul in limba este o jucarie sexuala.
Ciudat ca parintii tai sunt de acord cu asa ceva (ma gandesc ca ai op varsta destul de mica avand in vedere ca ascunzi de ai tai ca esti asa de cool si ca fumezi)

Ma gandesc ca iti place sa practici sex oral si at este owk
DAR daca nu faci as ceva nu are nici un rost (just a little pain and vaste of money)

De fumat cateva zile (indicat ar fi cam o saptamana)

De vindecat depinde de la om la om (adica la unii in cateva zile nu mai au nimic, la ltii oricat au grija li se infecteaza si dureaza mai mult) cel mai bine o sa intrebi la salon.

Succes

| stress a răspuns:

-depinde de organismul tau, poti sa mananci cu paiul o zi pana la o saptamana, spre deosebire de baieti, fetele se vindeca mai repede
-tot timpul cat o sa mananci cu paiul nu o sa mai fumezi
-cum am mai zis, nu exista o limita, cert e ca se vindeca de la cateva zile pana la cateva saptamani
-pierce-ul il poti schimba dupa ce te-ai vindecat complet
-nu sunt din bucuresti, dar te poti duce la orice salon de tatuaje laughing executa si pierce-uri ei.

| Bulinaaaaa a răspuns:

1.
pai va trebui sa mananci cu paiul pana ti se vindeca gaura. Acest lucru depinde de organismul fiecarei persoane. se poate vindeca in cateva ore sau in cateva saptamani.
2.nu fuma inainte sa iti dai pentru ca iti va curge sange. dupa posi fuma.
3. bilutzele le posi schimba dupa 2 saptamani, iar tija cand se vindeca complet.
4. salon autorizat in bucuresti gasesti inn liberty center.

| Retard_6399 a răspuns:

Deci in primul rand nu va trebui sa mananci cu paiul doar sa nu bei lapte.De fumat poti fuma linistita.Mie mi-a luat cam 1saptamana sa ma pot juca cu el calumea il poti schimba dupa 1saptamana dupa ce se vindeca calumea.