| BuGsstormbunny a întrebat:

De aseara ma tot mananca pielea de pe corp, eu de obicei nu beau multa apa, se poate sa fie din cauza deshidratarii? Pielea nu pare uscata, dar. Astept raspunsuri, multumesc. Se poate sa fie altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o boala fara leac pruritul poate sa fie & de la dulce in exces fructele excluse doar alea artificiale cu coloranti si aditivi

| BuGsstormbunny explică (pentru mgtow):

Nu o sa ma manance toata viata sperlaughing

| DenisIonut01 a răspuns:

Poate fi psihologic sau dermatologic. O fi alergie la ceva aliment sau polen, praf, gel de dus. Mergi la medicul de familie si vezi ce te sfatuie.

| RoCkKiD a răspuns:

Pot sa fie o gramada mare de posibile cauze, trebuie sa mergi la medicul de familie pentru analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei din cauze psihologice dar sunt multe cauze de care nici nu știm cu doar un specialist. Eu am avut de la stres și anxietate da mi o trecut. Fii atent și la alimente că și ele provoacă alergii

| Bruno92 a răspuns:

E de la stres