| Anamaria121504 a întrebat:

BUNA! urmeaza sa fac niste analize de sange. Sunt in Spania, o sa fac niste analize mai amanuntite(sange, urina) stiti cumva daca apare in analize infectia cu HPV(negi genitali)? Imi puteti spune ce apare in analize, ceva ce e grav

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca apare in analize infectia cu HPV. Nu apare.
La analizele de sânge și urină se testează indicatori ai bunei funcționări a organismului. Valorile obținute sunt redate într-un tabel. La finalul fiecărui rând din tabel sunt indicate valorile maxime și minime ale acelui indicator. Înafara acestui interval, valorile obținute la analize indică că organismul nu funcționează bine. Din ele medicul își dă seama care este organul afectat și ce trebuie făcut pentru vindecare. Astfel, doar după ce vei primi rezultatele analizei se va putea ști ceva mai mult despre starea sănătății dtale, dacă este ceva grav sau nu.

| Iote a răspuns:

Se poate vedea numai daca se fac investigatii/analize special pentru asta. Cere sa ti se faca si HPV.