| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac analize la sange, scaun, urina etc. Imi puteti spune cam cat ar costa si sa imi spuneti cum se numesc? Pentru scaun stiu ca este bacteorologic si parazitologic. Imi puteti zice mai multe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Nitunitu a răspuns:

Salut. Spune-ne ce simptome ai.

In primul rand te alimentezi bine?

Adica mananci de toate si din belsug?

Bei apa de calitate? Apa minerala?

Si eu inainte aveam o gramada de probleme cu sanatatea.

Am decis sa investesc mult in mancare si in apa care o beau si crede-ma ca nu mai am absolut nimic.

Am avut dureri multe la stomac si conjunctivita.

Pentru paraziti am luat vermox. Desi pe prospect are o gramada de contra indicatii nu am patit nimic in afara de faptul ca am scapat de parazitii.

Toti avem paraziti in corp (viermi intestinali), exista in carnea de tot felul, in alimente care au fost ambalate fara sa fie oamenii spalati pe maini, etc...

Dupa cum vezi la tv multe alimente au probleme, iti recomand sa bei apa minerala poiana negri dop rosu daca iti place.

Cu apa asta m-am facut eu bine, era si mai ok apa minerala valcele daca o mai sti, dar nu mai exista pe piata...

| XRoyaL a răspuns (pentru Nitunitu):

Salut. Da ma alimentez bine, apa beau dar am o stare de greata adica foarte putin ca si cum as avea ceva in gat.

| Nitunitu a răspuns (pentru XRoyaL):

Am avut-o si eu. De la stress si de la apa de la robinet.

Chiar daca nu bei apa de la robinet, o folosesti in mancare deci tot o bei.

Are un gust lesios si iti provoaca greata.

Sau apendic, sau fiere daca ai just metalic in gura uneori.
Ideea e ca corpul uman se repara singur daca ii dai voie si nu il stresezi. Recomand pe langa doctor, ceaiuri de tot felul de la plafar pentru a iti detoxifia corpul.

| XRoyaL a răspuns (pentru Nitunitu):

Pai am fost la doctor, intr-o dimineata mi se facuse rau si am avut si diaree si am luat niste medicamente si mi-a trecut.

| Nitunitu a răspuns (pentru XRoyaL):

Toxiinfectie alimentara probabil?

| XRoyaL a răspuns (pentru Nitunitu):

Am avut. Vomitam din 5 in 5 minute. Cum am zis, simt ca imi e foarte putina greata. In legatura cu analizele imi poti da niste sfaturi ce analize sa imi fac?

| Nitunitu a răspuns (pentru XRoyaL):

Nu stiu de analize din moment ce nu ma bazez pe doctori, ci pe leacuri babesti mult mai eficiente.

Dar poti sa iei metroclopramid 2 pe zi timp de 3-5 zile sa scapi de greata momentan.

Vorbeste cu farmacista si o sa vezi.

| XRoyaL a răspuns:

Mai astept raspunsuri.