| fetita97 a întrebat:

Buna va fi sanatos in fiecare zi timp de vreo 2 luni sa mananc salata cu rosii, castraveti, varza...si cu putin sport, vreau sa slabesc vreo 15-20 (maximum) in 3 luni, vreau sa slabesc sanatos! daca aveti ceva ideei sa imi spuneti, vreau sa slabesc 6 kg pe luna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca vrei sa slabesti sanatos, nu ai voie sa slabesti mai mult de 1 kilogram pe saptamana. Orice depaseste asta este profund nesanatos. La dieta spusa de tine trebuie neaparat adaugata carne slaba (vita sau peste) si lactate.

| danutza_2917 a răspuns:

Trebuie sa mananci sanatos dar echilibrat, nu poti manca doar acelasi aliment tot timpul. Exista suplimente nutritive naturale care te ajuta sa slabesti si sa-ti schimbi stilul de a manca pentru a putea sa-ti mentii apoi greutatea obtinuta http://aloeveraforever.ro/cum-am-slabit-35kg

| Azeℓℓe a răspuns:

Dar nu trebuie sa mananci numai salate. In loc de paine alba. mananca paine graham sau painea neagra, dar nu intr-o cantitate exagerata. Mananca fructe. De exemplu seara mananca numai fructe. de exemplu merele, mandarinele si grapfuit. am auzit ca slabesc. Am vazut intr.o revista chiar o dieta numai cu banane. dar sa mananci numai banane. o sa ti se faca rau laughing. Si ca mancare. piure. cartofi fierti. si peste este indicat. Mai ales pestele este foarte sanatos. Daca nu iti place pestele. poti sa mananci carne. dar facute la gratar. Poti sa bei in fiecare zi Activia. Si din astea. Sunt reviste cu diete. mai uite-te si in ele. Eu am o revista. dar scria acolo. ca nu e bine sa ti o dieta mai mult de o luna. mai ales la inceput. trebuie sa ti se obisnuieasca organismul.