| barcelonamessi a întrebat:

va rog care este cea mai buna crema de fata(de femei) pentru ten foarte foarte uscat? am incercat creme de la ivatherm si vichy dar tot mi se usuca tenul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutza_2917 a răspuns:

Eu folosesc de mai multi ani creme naturale cu un procent mare de aloe vera care ajuta foarte mult atunci cand ai un ten ff uscat. Pana la ele am folosit tot felul dar nu ma prea ajutau. Iti recomand mai multe ca sa poti alege ceea ce crezi tu ca ti se potriveste http://aloeveraforever.ro/......ing-cream, http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/forever-alpha-e-factor, http://aloeveraforever.ro/......ng-lotion. Este foarte important sa consumi si lichide.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Incearc-o pe cea de la Avene. E tot pe baza de apa termala. Ar trebui sa-ti placa. Eu sunt foarte multumita de ea (desi am mai multe).
Succes! Numai bine!

| Lili_4370 a răspuns:

Crema nu are efect daca hidratarea nu vine si din interior. Ai incercat sa bei cel putin 2 l de apa pe zi? Dieta este de asemenea foarte importanta.
Mai multe am gasit aici...
http://www.iwostin.ro/man.php?mode=view&cat=110&id=24

| eternity_7621 a răspuns:

La roche posay-hydraphase intense riche
Crema hidratanta intens si cu efect prelungit. Indicata pentru piele foarte deshidratata uscata si sensibila. Si sa bei multa apa. cel putin 2 litri pe zi! happy

| Maadaaaa a răspuns:

Buna. Eu nu folosesc creme, desi am un ten de invidiat, fara cosuri, fin love struck. Toate fetele ma intreaba cum de il am atat de frumos. Simplu... am o solutie, Lara ( costa doar 5-6 lei si o gasesti in orice farmacie sau chiar si in Annabella ) si o pudra de talc. Dai de cateva ori pe zi cu solutia, dupa 2-3 min dai cu pudra pe toata fata, sa fii alba, ca si cum ai avea o masca laughing, stai asa 10-15 min dupa care te stergi cu un prosop bine, este foarte bine daca seara, inainte de a te baga in pat faci lucrul asta, si ramai cu masca pana a doua zi. Vei vedea progrese in cel putin 2-3 zile love struck... Este super love struck

| anaisu a răspuns:

Te speli pe fata si dupa aia dai cu crema de galbenele dar mai multa sa nu intre in piele si o lasi asa pana adoua ziwinking

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| BoBo55 a răspuns:

Pai.am ceva crema din germania pentru fata dar nu stiu sigur daca este pentru ten uscat in fine ...nu stiu cum se numeste dar are ceva semn pe ealaughing)