| tuyguyug a întrebat:

Buna,va rog mult sa-mi spuneti ce medicament este mai puternic si mai bun pentru a slabi, si ce trebuie sa mananc mai natural, si ce nu trebuie sa mai mananc sa nu ma mai ingras. cum pot pacali foamea? va rog mult ajutati-ma dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Cred ca cele mai multe raspunsuri de pe site pe care le-am dat au fost legate de slabit.
E dovedit stiintific ca slabi au clar alte obiceiuri alimentare si fizice decat grasii.
Cel mai important lucru este sa nu te infometezi pentru ca altfel te vei ingrasa si mai mult.
Explicatia e simpla.Organismul tau isi face provizii pentru urmatoarea transa de infometare, si pune straturi de grasime sa aiba de unde se alimenta cand il tii flamand.
Asadar:
1 Nu te infometa niciodata, absolut niciodata.
2. Mananca ce iti place mai putin. Pare stupid, dar e clar ca oamenilor predispusi la ingrasare le place ciocolata,fast-foodurile, sucul,prajiturile,sarmalute sau carnaciori.
Imi pare rau sa iti spun ca trebuie sa renunti la ele de tot.(eu am ajuns la un nivel la care detest dulciurile si grasimile) m-am invatat.
Trebuie sa-ti inveti organismul cu mancaruri sanatoase,pe care bineinteles le cunoaste toata lumea : fructe, legume si leguminoase -mai ales in stare proaspata.
Sa mananci in loc de paine alba -paine neagra, sa bei muuuulta apa.
Si sucurile alea pe care le bei sa le inlocuiesti cu ceaiuri neindulcite!
Tu intrebi cum poti pacali foamea. Nu trebuie sa o pacalesti. Daca te apuca foamea mananca de ex niste tarzte fierte. Suna scarbos, dar tu vrei sa slabesti nu eu. Eu deja sunt slabanog, pentru ca mananc sanatos ca asa mi-am invatat organismul -eu nu ma fortez.
Pur si simplu nu mananc dulciuri si grasimi.
Si inca ceva mergi pe jos pana la scoala si inapoi. Fara efort nu ai sa slabesti absolut niciodata, nici macar daca iei pumni de pastile pentru slabit.NICODATA!
Nu uita! cel mai mult ingrasa:
-dulciurile
-sucurile
-grasimile
-prajelurile.
Si cel mai mult te vor slabi mancarurile pe care le urasti sau care nu iti fac nici o placere sa le mananci acum! Bye!

| glamvintage a răspuns:

Buna Camelia! Orice medicament vei lua, tot va trebui sa tii o dieta si sa faci sport. Cauta o dieta potrivita tie, adica ce si cat poti sau iti trebuie sa mananci. Am sa-ti recomand, totusi, desi este impotriva convingerilor mele ceva remedii medicamentoase, cu rugamintea de a le evita, pe cat posibil: Slimero Forte, cele 3 tipuri de XLS. Dar studiaza-le foarte bine, inainte, te rog!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Aici poti gasi un articol practic pe aceasta tema: http://www.jw.org/......greutatea/
Sper ca vei gasi ceva util.