| acer a întrebat:

Cum as putea sa ma ingras? am 1.50 m, si in jur de 39-40 de kg, mananc dar nu ma ingras, va rog ajutati-ma si sa imi spuneti cum as putea sa ma ingras mai mult, nu ma suport asasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Mananca, carne, ceva care contine ulei! Cam asta ingrasa, si treci si pe la fastfood!

| sandulachedragos a răspuns:

Conteaza varsta. daca esti copil nu e nevoie. in special sportul si pastele painea si cerealele dimineata. nu asculta sfaturile cu carne lapte si oua. iti infunda vasele. secretul consta in a acumula mai mult de 200 calorii pe zi. stud med gen

Răspuns utilizator avertizat
| virusake a răspuns:

Dupa nume, presupun ca esti baiat. laughing
Cumpara-ti doua gantere si incepe antrenamentul. O sa se puna pe tine destul de repede. Daca nu esti multumit de rezultate, fa rost de niste proteine. big grin

| alexaalbu a răspuns:

Eu am un metru 52 si tot 39-40 kg am. toate lumea imi zice ca sunt grasa. nu pot sa ma ingras! nu mananc! mananc numai dulciuri si mai mananc o ciorba ceva! acum organismul nu imi suporta adica incepe sa ma doara capul si dupa aia mamanc. ai aceeasi prb a a mea dar eu nu vreau sa ma ingras. asta este si stilul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa tii cont de faptul ca este foarte important sa nu sari peste nici-o masa a zilei.La micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite, dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti(mici sau medii), spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Nu mai consuma produse fast-food si consuma mai rar mezeluri/preparate(sunt bogate in calorii, dar nesanatoase). Daca simti ca ar mai trebui ceva, poti consuma cate un sanwich intre mese, iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun), fructe uscate, nuci, alune sau fistic. Daca dupa cateva luni(minim 3) nu se observa nici-o diferenta, e posibil sa fii genul de persoana care nu poate lua in greutate.Totusi nu e nevoie sa te ingrasi, ai o greutate normala.

| DeDeChazLee a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrasi ca esti perfecta asa.
esti exact ca si mine.

eu cand m-am ingrasat am mancat multe paste.

| skilllet a răspuns:

Stii cate persoane obeze te-au injurat cand au citit? big grin big grin

| acer explică:

Sunt fata si am 16 ani

| acer explică:

Am 16 ani si sunt fata.as putea sa primesc o dieta ceva?