| valentinamarinamary a întrebat:

Buna,voi ce pasta folositi pentru albirea dintilor? Este buna pasta colgate MaxWhite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RozyRozyRozy a răspuns:

Eu consider pasta de dinti colgate maxwhite cea mai buna
eu de asta folosesc si am dintii albi tot timpul (ma spal de 3 ori pe zi) si ma clatesc cu apa de gura Oral B
sper ca te-am fost de ajutor
funda? puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| missClumsy a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu e cea mai proasta idee ever! Sensibilizeaza dintii.Am incercat si eu, la un moment dat nu mai puteam manca fructe sau inghetata. Am incercat pasta de dinti Pearl Drops Hollywood Smile. La mine a functionat mi s-au albit vreo 3 nuante. In rest, folosesc ata dentara zilnic, si ma spal pe dinti de 2 ori pe zi+apa de gura la fel de 2 ori pe zi.(eu folosesc Colgate Plax Whitenig), si am o periuta OralB de care sunt extrem de multumita.

| faramatania a răspuns:

Bicarbonat de sodiu,foarte bun pentru albirea dinţilor(aplici pe peria de dinţi,şi te speli normal,exact ca şi cu pasta de dinţi),apoi masajul dinţilor cu ulei de măsline,oţetul de mere,tot aşa(câteva picături aplicate pe peria de dinţi), periaj normal, apoi clătire(toate acestea pentru albirea dinţilor), iar la final o pasta de dinţi adecvata"Colgate Max White". Este bună, şi eu o folosesc.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| ovidiu8msn a răspuns:

Orce pasta de dinti iti albeste dintii atata timp cat te speli cu regularitate si ai grija de dantura. Daca bei lapte, de asemenea contribui la albirea si sanatatea lor. Nu folosi tot timpul aceiasi pasta. Fiecare are anumite proprietati, nu toate sunt la fel.

| TatianaCecilia a răspuns:

Colgate advanced white folosesc eu si e foarte buna..rezultate de la a 3-a folosire.

| NeedYouNow a răspuns:

Buna..iti poti albi dintii mai repede si mai usor cu bicarbonat de sodiu, inainte de a te spala pe dinti amesteca pasta cu bicarbonat, vei observa in cateva zile cum dintii devin mai albi si mai stralucitori! bafta!

| Adelle13 a răspuns:

Da colgate MaxWhite este foarte bun. Dar mai bun este bland-a-med incearca rezultatele vor aparea foarte repede