| petitdreamer a întrebat:

Ce pasta d dinti folositi voi pentru albirea dintilor? Ce parere aveti despre "sensodyne"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Eu folosesc Colgate White, sau mai poti folosi si metoda clasica bicarbonat de sodiu.

| dispe a răspuns:

Eu sunt maniaca cu dintii. Imi albesc dintii de 10 ani. Acum am gasit Replenishing White( cam 400.000 lei) si il cumpar de la Angst. Sunt f multumita. Mai exista si alt gen mai ieftin de Pearl Drops( Angst sau Gima).

| Lory_2572 a răspuns:

Sensodyne e o pasta buna, insa nu mi s-a parut ca albeste.Si eu folosesc Colgate whitenning si Blend-a-med de luxe.Cand am fost in Statele Unite era o pasta foarte buna Crest whitenning ce a avut efect maxim, Am vazut si prin Uk pasta asta, insa in Romania nu...asa ca am ramas la cele 2 mentionate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu folosesc Colgate, iar despre Sensodyne ce sa zic...probabil ca este buna insa reclama este varza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza nasoala e ca toate pastele de dinti care albesc sunt abrazive si daca ai dintii sensibili ca mine mai bine e mai bine sa nu. mie mi-a zis dentistul ieri ca pot sa folosesc signal white now, e o pasta noua care albeste instantaneu. si efectul e optic, nu abraziv. se duce dupa ce mananci dar ocium e super tare si nu trebuie sa astepti 7 saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lory, Crest whitenning se gaseste acum si in Romania

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Procovanu_Petrica_1996 a răspuns:

Lacalut activ este cel mai bun