| Marialy a întrebat:

voi implini 13 ani anul acesta si pe 7 mai imi pun aparat dentar. va rog frumos sa imi spuneti si mie cum o sa mananc, cum o sa ma spal pe dinti etc. apropo faza cu : "oare ce o sa zica lumea de mine ca port aparat..." am inteles-o.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iStarry a răspuns:

Draga mea, daca e mobil cand mananci il dai jos poti sa-l dai jos oricand daca e fix doar cand mananci pentru ca mancarea intra pe sub el... sa stii ca e f deranjant sa porti aparat dentar si nu baga in seama rautatea altora happy

4 răspunsuri:
| Alexandra8989 a răspuns:

Vezi ca o sa rada toti...nu ca ai aparat dar ca vei vorbi rarait si cand mananci si te speli pe dinti il dai jos dar in clatesti si pe el ca ia bacterii altfel

| Gufiii a răspuns:

Daca nu iti pui d'ala fix cand mananci il dai jos eu sincera sa fiu nu-l suport si nu l-am mai purtat, dar sunt si copii care il poarta si cand te spelii p e dintii t-il dai joswinking succes

| Marialy explică:

Pai, doctorul mi-a spus ca o sa port fix

| dudulina17 a răspuns:

Sin pacate cel fix este mai greu de suportat, pentru ca am avut si eu, dar cu timpul o sa te obisnuiesti.si nu mai baga in seama rautatea altilor.succes
fundita?