| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am un dinte crescut prost in gura. E mai sus decat ceilalti ( e o distanta mare ).
Acum nu stiu ce sa fac. Sunt in clasa a8a iar imediat incepe semestrul al doilea. Oare ar trebui sa imi pun aparat dentar acum? ( Trebuie sa o port doi ani) Eu nu vreau ca la liceu sa se rada lumea de mine pentru ca am aparat dentar, nici iubita nu cred ca pot sa imi fac daca vede ca am aparat dentar.

Ce spuneti?

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu văd de ce ar râde cineva de tine, ți-aș zice să îți pui aparat dentar.
Dacă chiar vrei să nu se vadă, poți să îți pui un aparat dentar care nu se vede așa tare.
Și dacă râde cineva de tine nu îi băga în seamă decât să îți rămână dintele ăla așa
Dar oricum te asigur că nu o să râdă nimeni pentru că nu are nimic dacă ai aparat dentar.

| GabrielaIoana a răspuns:

Trebuie sa iti pui aparat si iti spun si de ce. happy Cu cat il pui mai tarziu cu atat va trebui sa il porti mai mult iar daca nu il pui te va enerva mereu dintele si mai tarziu vei regreta ca nu l-ai pus la timp.

| Lexuca a răspuns:

Eu iti recomand sa iti pui aparat. happy Nu o sa rada nimeni de tine, te asigur eu si iti vei gasi si o iubita. :*