| IuliiMarie a întrebat:

vreau sa mananc sanatos asa ca vreau sa imi dati sugestii pentru o mancare sanatoasa,de esemplu:la micul dejun poti manca.,intre timp., la pranz., seara. dupa care.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XxrobixX a răspuns:

Pai ca inceput stil de viata sanatos inseamna 5 mese pe zi, 3 principale si 2 secundare. Dimineata cele mai bune sunt ouale(cel mai bine fierte) sau cerealele intre masa de dimneata si cea de pranz fructele sunt cele mai adecvate..la pranz mancare gatita dupa intre masa de pranz si masa de seara poti sa manaci un iaurt sau sa bei o cana de lapte sau ceai...iar seara o mancare usoara...peste,legume,etc

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi caloriile, http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| greyhound a răspuns:

Din tot ceea ce mananci acum, scoate fastfood-ul, alimentele (foarte) procesate, bauturile cu mult zahar, painea alba (mananca integrala); adauga niste fructe si aia e. Asta daca vrei doar ca sa mananci sanatos si nu cauti neaparat o dieta

| IuliiMarie explică:

La 10 sugestii dau funda!

| ZuettH a răspuns:

Buna... sa stii ca in zilele astea nu mai poti manca sanatos, chiar daca faci in casa mancarea ii pui condimente care are toate prostiile in el,.

| MadiLincik a răspuns:

Micul dejun-ceai cu ceva mai ushurel
(in niciun caz oua sau lapte crud)
la prinz este bine o ciorba...
seara-peste, cartofi etc(ceva de genul asta!
intre mese da 5 ori pe zi trebuie sa maninci legume fructe sau suc de fructe

| Corinikilini a răspuns:

Pai dimineata eu mananc cereale, la pranz ceva gatit in casa(supa, ciorba..etc) seara..tot ceva gatit in casa,.dar pe timpul zilei mananca si mere ..etc....fructe.