| Maariiaa a întrebat:

Bună.
Ce ați mâncat la micul dejun, prânz, seară și gustări? Pur și simplu nu știu ce să mai mănânc, ca să fie cât de cât sănătos.

11 răspunsuri:
| LifTwist a răspuns:

Dimineata am mancat paine prajita cu unt si miere, la pranz am mancat orez cu legume si piept de pui, si seara biscuiti cu gem si un iaurt cu fructe.Succes!winking

| Rockart a răspuns:

Bună! Nu pot mânca dimineaţa altceva înafară de un iaurt Danone (Poftă de gustare), o banana şi un măr.Prânzul nu apuc să îl iau decât pe la ora 16-17 pentru că de la 14 jumate(de când vin de la şcoala), pâna la 17 am teme ori nu stau pe acasă, dar nu am probleme căci la şcoala bag în mine vreo 3 sandvish-uri.Deci singuru lucru care care diferă în meniul meu este masa de seară atunci când mama mă surprinde cu diverse reţete noi. Uite site-ul de pe care se inspira:
http://www.bucataria-romaneasca.ro/retete-culinare/most-rated.html
http://www.bucataria-romaneasca.ro/retete-culinare/top-rated.html
... sau vezi Practic în Bucătărie(revistă. cred că am toate numerele).
Baftă la alegeri şi poftă mare!

| Maariiaa explică (pentru Rockart):

Mulțumesc de răspuns. Cam așa și eu mănânc.

| alexralu34 a răspuns:

Pai dimineata la micul dejun am mancat iaurt cu fulgi de porumb(uneor mai mananca lapte sau ceai cu dulceata, unt sau miere pe paine prajita)apoi la paranz pui la cuptor cu cartofi sau ieri am mancat supa, seara peste si ca gustari fructe sau un iaurt.

| Maariiaa explică (pentru alexralu34):

Mulțumesc de răspuns. Frumos meniu zilnic, mulțumesc de sugestii. Am rămas în pană de idei, adică. Vreau să mai gust și alte mâncăruri gătite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca altii nu au ce manca.

| Maariiaa explică (pentru anonim_4396):

Sunt conștiență de acest lucru. Încerc să ajut cât pot,însă eu nu vorbeam despre problemele finiciare ale românilor. Răspunsul tău este aruncat inutil. Se observă că trebuie să mănânci orice doar să ai,dar greșești amarnic! Dacă mănânci nesănătos o să te îmbolnăvești. Nu cred că este mai ieftin să plătești doctorul decât să cumperi ceva sănătos, plus că legumele și fructele sunt mai sănătoase și ieftine. Gândește înainte să tastezi, răspunsul este categoric negândit și aruncat aiurea! Ce oameni!

| tutankamon2607 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai azi dimineat am facut paine prajita si mi-am facut un senvis cu pate si salam sasesc

| Tricker a răspuns:

Mic dejun- cereale
pranz-frigarui cu tzatzici
cina-cioba de gaina
gustari-struguri de masa

| Cernaianu_Catalina_2000 a răspuns:

Buna!
La mic -dejun :Lapte cu cereala mai poti manca si cascaval.oua prajite sau fierte,branza,salam,gem,lapte.
La pranz:Supa,mai poti manca orez cu legume si desert prajituri sau fructe.
La cina:cartofi prajiti cu carne,mai poti manca carne la gratar, oua, paste fainoase, peste, orez cu lapte.
Sper ca te-am ajutat! :*

| sandurexy a răspuns:

Salata cu cartofi varza morcovi daca vrei si ulei dar pui cat vrei tu