| Copilasha a întrebat:

Vreau si eu o dieta de slabire cat mai repede. Cam 7kg in 7 zile. Cei care nu stiu, sa nu raspunda. Thanks. Funda. love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| libertatea98 a răspuns:

Buna! 7 kg. in 7 zile inseamna un kg pe zi.E greu.Trebuie sa mananci de multe ori pe zi, de fiecare data putin. Sportul te ajuta sa arzi caloriile. Funda?

4 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Eu stiu ca asa ceva nu se poate tongue Si daca s-ar putea, te-ai imbolnavi fara drept de apel. Nu poti pierde o asemenea greutate corporala intr-o saptamana.

| xButterflyxX a răspuns:

Nu este sanatos sa pierzi un numar mare de kg intr-un timp scurt, te vei alege cu piele lasata si vergeturi de care nu mai scapi decat prin operatie.Cel mai sanatos slabesti incet, dar sigur, fara a pune kg slabite la loc dublu.
Iti recomand sa iti faci un program de 3 mese pe zi cu cate 2 gustari,poti consuma supe,oua fierte, cartofi copti/fierti, piept de pui/peste, salate si multe fructe si legume, iti poti face diferite retete dietetice de pe net.Painea alba o poti inlocui cu cea de secara sau neagra, au gust mai bun.Pentru gustari poti consuma migdale,alune, nuci, fistic, salate de fructe sau chiar un sandwich.
Daca ai face si niste miscare ai slabi si te-ai modela frumos, iti recomand 30 de minute pe zi minin de 3-4 ori pe saptamana, poti iesi sa te plimbi cu rolele/bicicleta afara.
Sper ca te-am ajutat!

| DarkBlood32 a răspuns:

Pai poti slabi in 7 zile doar 3 kg cu dieta de fructe si legume si putin sport.

| roxkiss a răspuns:

Nu e sanatos deloc ..si nu e posibil, doar cei obeji pot slabi repede! incearca dieta dukan! e f buna si sanatosa!