| andreea_5090 a întrebat:

Vreau si eu diete sau cure de slabire care sa dea roade repede, va rog.
sa nu fie ceva complicat. vreau sfaturi din partea celor care au incercat sau care chiar stiu ca acea dieta este buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic(in rest poti manca cam orice, atata timp cat nu depasesti necesarul).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi, cu viteza medie, este suficient.Nu vei slabi intr-un timp record(de altfel nici nu este recomandat lucrul acesta), dar vei slabi intr-un timp satisfacator, frumos si sanatos.Succes.

7 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Dieta "balerina" da rezultate garantat intr-un timp foarte scurt:

- ora 8:00, 1 cafea.

- ora 10:00, 2 oua fierte

- ora 12:00, 1 pahar suc de rosii

- ora 14:00, 100 g sunca sau 1 felie paine prajita

- ora 16:00, 1 mar

- ora 18:00, 100 g branza slaba.

| DaddySGirl a răspuns:

Am vazut chiar acum 2 zile pe blogul unei tipe,nu o dieta,ci un mod de viata; mod de viata pe care il exersezi timp de o saptamana.E foarte greu pentru organism,dar iata:timp de o saptmana,renunti la:carne,dulciuri,lactate, paine, paste.Mananci doar fructe,legume,soia(lapte,carne,iaurt din soia).Bei doar apa si ceaiuri, chiar si cafea, toate neindulcite.Iti va fi nu greu,foarte greu sa renunti la mancare, dar dieta asta da roade, si imi dau seama doar din restrictii.Nepunand multe calorii,prin actiuni fizice arzi calorii in plus.
Cum am mai zis deja,e greu pentru organism! Totusi,daca mananci un fruct/o leguma de cate ori iti e foame, mai ales unul/una bogat/a in nutrienti, te vei simti foarte bine!

| greutateideala a răspuns:

Buna.poti vizita blogul meu http://greutateideala.blogspot.com

| asz a răspuns:

Pai trebuie sa mananci fructe.sa numai mananci paine foarte mult. dupa 6 sa numai mananci deloc ...si alergari big grin

| Ieatchocolateateveryhourintheday a răspuns:

Pai uite ceva simplu: renunta pentru cateva luni la dulciuri si piine.ai voie sa consumi proteine animale si prajeli(dar nu in exces) lipsa dulciurilor te va molesi in primele zile sad

Mai era dieta pentru stomac care scotea in totalitate uleiul de pe lista alimentelor si citricele.adica sa mananci ca copilu nimanui...

pentru mine viata e frumoasa atata timp cat pot manca ce vreau smug
si tot slaba raman.

| Georgy_3201 a răspuns:

Nu mananki nk timp d cateva zile...ew nu am mankt vreo 10 zile si am slabit 11-12 kg...