| maraa_4930 a întrebat:

Bunahappy ziceti. mi si mie va rog cum se prepara supa aia care o mananca vedetele (supa de varza) am vazut pe net ca se face cu sare cu rosii in bulion. dar nu cred ca se face asa. mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| luiza a răspuns:

Alegi 4-5 cepe potrivite, 2 ardei grasi, 1 varza medie sau 2 mai mici, 2 cutii de rosii in bulion, sare si piper dupa gust, 1 cub de knorr, frunza de telina, ardei iute (daca iti place mancarea condimentata)si patrunjel.
Se aseaza toate acestea curatate si taiate intr-o oala cu apa. Se fierb 10 minute la foc mare dupa care timp de 1ora la foc mic. Se consuma apoi cat mai multa. Tine de foame si este destul degustoasa.