| ericka9 a întrebat:

Ziceti-mi, va rog, ce sa mananc/beau ca sa-mi treaca gustul de la medicamente si amareala asta? Ieri am avut o extractie la o masea si m-am trezit cu un guuust...bleah(cred ca de la medicamentele pe care le-a pus doctorul acolo, la acea masea extrasa). Va rog, ceva idei. Funda+vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Toti trecem prin situatii de acest gen, dureaza o zi sau doua si dupa aceia tutul intra in normal. Daca te deranjeaza acest lucru poti folosi niste bomboane mentolate.

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Erickalove struck! Poti bea un suc natural^^(de portocale, de mere, de struguri). Facut de tine in casa sau cumparat de la magazin.Sa nu bei acidulat pentru ca iti poate ataca solutia aia(momentan). Multa Bafta^^

| DaDaAndrei a răspuns:

O lingurita de miere de albina cred ca este de ajunshappy

| robibas a răspuns:

Stiu cum e gustu si eu am 8 ani dar sa mananci ceva dulce ca sa iti iasa gustul ala si bea niste suc ok?