| UnCorazonLocoooo a întrebat:

Bună ziuahappy.
Aș avea nevoie de niște generalități despre tumoarea cerebrală. De fapt, aș vrea să știu care pot fi cauzele apariției și simptomele. Am căutat pe internet dar am găsit puține informații.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cauzele aparitiei sunt secundare, tumorile cerebrale sunt in marea lor majoritate metastaze ale altor tumori din organism. Simptomele lor sunt in functie de localizare. De ex. o tumora cerebrala situata in occipital va da tulburari de vedere fiindca acolo sunt localizati centrii vederii.

| ellamarin a răspuns:

Despre cauze, diagnostic, tratament al tumoarei celebrale poti citi aici. Sunt informatiile care te pot ajuta.

| ellamarin a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/boli/tumori-cerebrale aici poti citi despre simptome, tratament, cauze.