| Charm a întrebat:

Simptomele sarcinii se desfasoara diferit la fiecare femeie? Cum sunt primele zile după actul sexual? Am căutat pe net astfel de informatii insa nu am găsit un raspuns concret pentru intrebarile mele. As vrea sa stiu cum e de fapt prima saptamana după act.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da simtimele difera de la femeie la femeie dar greturile si poftele sunt in marea majoritate mai sunt care au si ameteli stari de oboseala sau urineaza des etc.Primele zile dupa actul sexual e la fel ca celelalte unele pot avea un mic disconfort din cauza modificari dar altele nu simt nici o diferenta doar vizuala...Prima oara te doare dar dupa ce faci de 2 3 ori nu mai ai nici o treaba te simti perfect normal doar poate o mica durere de sani

| Charm explică (pentru Freya1):

Ma refer la prima săptămână după act in ceea ce privește sarcina, după ce "sămânța" a fost eliberata