| Vivilica a întrebat:

Bună ziua! A mai luat cineva celebrex? Aveți idee ce fel este? Am citit ca da niște reacții adverse foarte urate.
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Toate medicamentele au efecte adverse chiar si doar la nivel de teorie, inclusiv aspirina sau paracetamolul pot fi periculoase!
Nu toti cei care administreaza un anume medicament vor avea parte de acele efecte adverse insa.
Pe prospect se trec absolut toate cazurile intalnite la pacienti din toata lumea, inclusiv cele care au fost 1 la 100.000 de persoane sau mai rar
In orice caz este nevoie sa intrebati medicul sau farmacistul care v-a recomandat acest medicament in functie de ce afectiuni suferiti daca puteti lua sau nu (sau poate nu aveti alte afectiuni), dupa care este recomandat sa cititi prospectul medicamentului :
https://www.medpont.ro/medicamente/celebrex-capsule-prospect/

Daca am luat celebrex, da am luat,cu multi ani in urma cand am facut mult sport si ma recuperam dupa o anumita accidentare - la recomandarea medicului de specialitate (stiu ca pe langa celebrex mi-a mai dat ceva, posibil si o protectie de stomac asa zisii inhibatori pompa neutroni), dar daca eu nu am patit nimic de la el asta nu inseamna ca la alti pacienti nu pot aparea efecte adverse, insa nu este o regula sa apara ceva, cum nu este o regula nici sa nu apara nimic!