| Killdown a întrebat:

Bună ziua În legătură cu antidepresivele cipralex dacă am luat patru sau cinci pastile deodată se consideră supradoză reacții adverse ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

4 sau 5 este foarte mult.
Ai o recomandare de la medic, ai o reteta si o schema de tratament?
In acea schema cate pastile erau trecute pe zi? 1 sau 2 nu?
Cu 4-5 o data, pesemne vrei sa ramai "invalid".

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oameni nebuni cum sa i ei pastile fara o schema de tratament data de medic cum faci asa tîmpenii?

| johnnny123 a răspuns:

Tu iei antidepresive de capul tău așa? Nu ai o rețetă, o schemă de tratament?

| 94Lucifer94 a răspuns:

Nu este in regulă să depășești doza recomandată, probabil te asteptai să radiezi de fericire dacă iei mai multe, dar nu funcționează așa. La fel am luat eu, o pastilă de Mirtazepină mă făcea să dorm 10-12 ore, și crezând că voi dormi și mai mult am luat 3, dar astfel m-am trezit după doar 4 ore fara să mai pot adormi la loc. Iar din alt tip de pastile pentru anxietate, am luat 3 într-un interval de 24 de ore, și era să mor.

| Foxglove13 a răspuns:

Depinde ce ti-a prescris doctorul, desi patru - cinci pastile sunt foarte multe! Trebuie sa iei cum ti-a fost indicat de catre doctor, nu cum consideri tu.

| Killdown explică (pentru Foxglove13):

Da înțeleg. Dar am făcut eu o prostie că am luat atâtea.Sunt pastile la nervi. Stres și.da am fost la medic mi-a spus cum trebuie sa iau. Dar s-a întâmplat. ceva și la nervi am luat prea multe.