| Alex20002 a întrebat:

Buna ziua, acum 12 zile am fost la doctor dupa o cazatura cu bicicleta pentru ca ma durea umarul.
Doctorul mi-a spus ca am o usoara dijunctie acromio clavicula si mi-a pus un bandaj dessault, ca apoi sa vin peste o saptamana la control. Am fost la control unde mi s-a schimbat bandajul urmand sa îmi spuna sa îmi dau bandajul singur acasa jos peste o saptamana iar apoi sa incep sa misc mana usor fara greutati. Eu mi-am dat bandajul jos mai repede cu 3 zile. Acum eu nu mai am nici o durere in afara ca nu pot sa ridic mana prea mult pentru ca simt ca nu am putere. Dar observ ca în prima zi dupa ce am dat bandajul jos aveam umarul mai jos fata de celalt dar acum fiind a 3 a zi nu mai este. Dar totusi oberv o mica umflatura/os (chiar nu stiu exact) spre umar cand îl tin în jos dar daca ridic umarul acea umflatura dispare. Cand apas pe ea nu ma doare nu nimic. Aveti idee de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu s-a recuperat complet. Trebuia sa dai bandajul cand ti s-a spus, nu cand ai vrut tu. Asa se intampla cand te crezi mai destept decat un medic.

| sierra1 a răspuns:

"am o usoara dijunctie acromio clavicula si mi-a pus un bandaj dessault... oberv o mica umflatura/... Cand apas pe ea nu ma doare nu nimic. Aveti idee de la ce poate fi?"

la limbajul tău medicalo-științific ultrasofisticat ne intrebi de ce nu te doare sau nu nimic?
Iți punem noi de ce: că n-ai nici pe dreak!

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai asteapta pana sa te recuperezi, deoarece acum pare ca despici firul in patru degeaba.