| PopaMarian a întrebat:

Acum 5-6 zile am vrut sa ma masturbez[am 15 ani si sunt virgin] Prima oara am incercat "sa scot capul afara de sub pielița care il inconjoara"[ma scuzati nu stiu cum sa ma exprim]. Dupa ce am ajuns la erectie capul a ramas afara iar la scurt timp partea de jos a capului a inceput sa se umfle! Dupa 2 zile partea care inconjuara capul[care a ramas fara piele deasupra] s-a umflat cam ca un guler destul de gros 8 milimetri! Imi e rusine sa zic la parinti si imi este frica daca imi va pune viata mea si viata sexuala in pericol! De atunci simt un sentiment de frica si as dori daca stie cineva daca e grav sau daca e prea tarziu![Si cu capul dezgolit simt o stare de disconfort]

P. S:Cand eram mic am avut un testicul exterpat[am zis asta poate ca are vreo legatura]

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai ceea ce se numeste fimoza. Este o urgenta urologica si trebuie sa le spui urgent parintilor. Cred ca ti-e jena, dar orice ora in care stai asa te pune in pericol. Te poti alege cu o necroza de cap de penis. Am vazut doar o data asa ceva, la un adolescent de 17 ani, care s-a lasat cu amputatie de penis si bietul baiat a ramas impotent definitiv. Trebuie sa mergi la spital in urgenta ACUM

8 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Daca ai cancer trebuie sa te internezi sincer e ceva ciudat la chestia asta da ai grija nu este chiar asa de usor sa le spui parintilor spune-i tatalui tau cand este mai binedispus.Succes

| sonya a răspuns:

Momentan mai asteapta. Daca persista atunci va trebui sa le spui parintilor tai. Nu ai de ce sa iti fie rusine in special de mama ta care te-a crescut. Acuma serios chiar crezi ca nu stii cum arata un penis? in special al tau. Si inca un motiv in plus este s anul fie ceva grav. Ar fi bine sa ai o discutia cu ea sau cu tatal tau care iti este mai apropiat.

| Genius21 a răspuns:

Omule...
E posibil să ai o tumoare...
Dacă ii benigna ai noroc, dacă îi cancer...
Trebuie sa îţi taie pul4...
Datorită descrierilor tale, înclin balanţa spre cancer.

| Miley a răspuns:

Nu iti fie rusine spune-le parintilor poate fii grav

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brigaela are dreptate. E Important sa mergi cat mai repede la medic. Daca ti-e rusine sa spui um a ajuns as, spune-le ca ai tras-o ca sa te speli. Dar spre binele tau, du-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heyy big grin
ce ti-a zis doctorul?
esti bine?smug

| BoOgGhHyY a răspuns:

Spunele bha parintilor sau daca nu mergi la doctor singur nu sta asa

| PopaMarian explică:

Va multumesc pentru raspnsuri. Le-am spus si maine am sa ma duc! Sper sa ies cu bine si din asta