| Vasiloiu_Armand_1999 a întrebat:

Acum aproximativ 2 saptamani un prieten m a lovit cu o piatra in zona tibiei, acum dupa 2 saptamani inca se mai vede rana si este putin umflat si prietenii imi spun ca este un hematom.Intrebarea mea este daca acest hematom se reabsoarbe de la sine cum se zice? Nu este deloc mare cam cat unghia de la degetul aratator chiar mai mica umflatura. Sper sa ma ajutati! Nu vreau sa ma operez din cate am citit pe net.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VreauSaAjut2000 a răspuns:

Ai pus gheata pe tibie? si eu m-am lovit acum ceva timp tot in zona tibiei, a trecut cu gheata intr-o sapt - doua

1 răspuns:
| Vasiloiu_Armand_1999 explică:

Nu am pus gheata dar o sa incerc, multumesc frumos pentru raspuns!